Ogłoszenia

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (2017-03-12)

 1. Zapraszamy do kiosku parafialnego, gdzie mamy duży wybór prasy katolickiej. W szczególny sposób polecamy dziś najnowsze numery tygodników Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny.

 2. Zapraszamy na spotkanie biblijne w duch Lectio Divina w środę 15.03. o g. 19.15 w kościele.

 3. W czasie Wielkiego Postu w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w następującym porządku:

  • O godz. 16.30 – dla dzieci
  • O godz. 17.30 – dla dorosłych
  • O godz. 20 – dla młodzieży, studentów i długo pracujących.
  W czasie Wielkiego Postu od poniedziałku do piątku o g. 6.15 rano zapraszamy na Laudesy - wspólną modlitwę brewiarzową – Jutrznią i Godziną Czytań.

 4. Zapraszamy na Różaniec Fatimski 13.03. w g. 9-11.

 5. W czasie wielkiego Postu zachęcamy do praktykowania pięknej i głębokiej tradycji Jałmużny Wielkopostnej. Przed ołtarzem św. Antoniego wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe i środki czystości. Caritas parafialna, która ma pod opieką ponad 120 rodzin zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie najbiedniejszych produktami żywnościowymi, które możemy składać do kosza przy ołtarzu św. Antoniego. Bóg zapłać za okazany dar serca.

 6. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych “Rozmowy o wierze” we czwartek o g. 19.15 w sali katechetycznej.

 7. Msza św. zbiorowa imieninowa w int. Józefów zostanie odprawiona w następną niedzielę o g. 18. Intencje możemy zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Pamiętajmy w tym dniu o naszych bliskich.

 8. W naszej parafii rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych. Wszystkich, którzy jeszcze nie przyjęli sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek 17.03 o godz. 19 do sali B domu parafialnego. Informacje i zapisy u ks. Michała.

 9. Msza św. Apostolstwa Dobrej Śmierci zostanie odprawiona w sobotę - 18.03. o g. 8.30.

 10. Zwracamy się z prośbą do studentów i uczniów szkół średnich o wsparcie dzieła wolontariatu w Domu Dziecka przy al. Zjednoczenia. Pomoc polegać ma na odrabianiu lekcji z dziećmi oraz ewentualnych korepetycjach. Spotkanie informacyjne dziś po Mszy św. o godz. 20 w zakrystii.

 11. W naszej parafii rozpoczynamy długofalowy projekt pomocy cierpiącym i poszkodowanym wyniki wojny domowej w Syrii. Jako wspólnota parafialna pragniemy wraz z Caritas Polska włączyć się w program pomocy Rodzina Rodzinie. Każdy z nas będzie mógł pomóc w miarę swych możliwości. Z tej racji w następną niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na wsparcie projektu pomoc Rodzina Rodzinie.

 12. W sobotę o g. 20 zapraszamy na kolejny Wieczór Chwały.

Msze Święte

 • Zaproszenie
  Spotkania kolędowe